закрыть
Вітаємо!

Приєднуйтесь до нас на facebook!

Нас знімають

Сюжети з новин та телевізійних проектів

ЧільнаПро музейНас знімають

Завжди відкриті до співпраці зі світом телебачення та кіно.

«Панянка-Селянка» (ТЕТ)

Якось до нас завітала панянка, не привчена до сільських буднів. Не біда, подумали ми і навчили дівчину робити запашні дідухи, наділені силою. Після такого майстер-класу та пригощання борщем з печі вона вже нікуди не хотіла їхати і зосталася б у нас, якби не коханий, що чекав її домів.

«Івана Купала на Хуторі Савки» (112)

Говорили про походження назви свята, розбіжності у датах святкування (22 червня та 7 липня) та походження приказки «Ой малая нічка мала на Івана Купала».
 
 

«Як змолоти борошно на хліб?» (112)

Пан Савка розповідає про те, як мололи на жорнах, щоб отримати борошно вищого ґатунку, показує фунтову систему мір ваги та радить, як правильно ходити з безменом на базар.
 

«Як лисичці голосок перекували?» (112)

Звідки походить легенда про лисичку, яка просила ковалика госок їй перекувати? Виявляється, всьому є пояснення, адже доброму ковалеві під силу було наділити «голосом» навіть сокиру.

 

«Екскурсії для дітей» (Перший Національний)

Репортаж про шкільні екскурсійні програми з казками і ласощами. Ми тоді як раз приймали дітей з сільської школи.

«Великі українці: Богдан Хмельницький» (Інтер)

За легендою, у звичайній сільській хаті у ставці гетьмана під Києвом, відбувається розмова між патріархом Паїсієм та Богданом Хмельницьким. Паїсій, Єрусалимський партріарх, який тоді мандрував Ураїною, побачив у гетьмані майбутнього короля і хотів стати особою, яка б висвятила його на царство.

«Що варто знати про Великдень?» (Київ)

На аналітичному ток-шоу «У центрі уваги» господар музею, пан Савка, розповідає про витоки та традиції святкування Великодня.

«Фотомандри» (1+1)

Невелика оповідка про живі екскурсії. Зйомки припали на прийом двох груп: гостей з Америки та київських школярів. Гості молотять ціпом, мелють у жорнах та кують у циганській ковальні, роздмухуючи міхи.